piątek, 14 listopada 2014

Adrian Kurowski nowym szefem oddziału Visy w Polsce

Ciąg dalszy zmian personalnych w branży finansowej. Jak może wiecie od kilku tygodni Jakub Kiwior nie jest już szefem polskiego oddziału Visy. W wyniku zmiany struktury organizacji został mianowany na zarządzającego marketingiem i rozwojem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Na opuszczone przez niego stanowisko rozpisano konkurs. Wygrał go Adrian Kurowski, który od października kieruje Visą w Polsce.
Adrian Kurowski w Visie pracuje od 2011 roku. Przez ostatnie trzy lata w dziale Visa Consulting and Analytics realizował projekty badawcze w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Wcześniej przez kilka lat pracował w Polbanku, gdzie zarządzał portfelem kart kredytowych. Odpowiadał między innymi za wdrażanie programów partnerskich oraz wzrost dochodowości portfela kredytówek. Karierę zaczynał w 2001 roku w firmie doradczej KPMG.

Klienci, którzy mają rachunek i kartę, ale z nich nie korzystają, to problem dla banków. http://opieniadzachpopolsku.blogspot.com/2014/10/banki-nie-chca-tracic-si-na-walke-o.html

Na początku tego roku zmiany personalne miały miejsce u największego konkurenta Visy, czyli w firmie MasterCard. Na stanowisku dyrektora odpowiadające za działania spółki w Polsce, Michała Skowronka zastąpił Bartosz Ciołkowski. Skowronek zaś objął stanowisko kierownicze w strukturach regionalnych MasterCarda.

Ostatnie miesiące stoją pod znakiem wielu awansów w firmach z branży finansowej. Kilka tygodni temu szefem spółki SkyCash, największego gracza w obszarze płatności zdalnych w Polsce, został Tomasz Krajewski, pracujący wcześniej w lubelskiej firmie eLeader. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Mazurkiewicza, który odszedł do firmy Benhauer. Z kolei na stanowisku prezesa First Data Polska, operatora terminali Polcard, Janusza Diemko zastąpił Damian Zapłata, pracujący wcześniej w spółce zależnej American Express, gdzie odpowiadał za rozwój programu lojalnościowego Payback.

W październiku ukształtowała się nowa rada nadzorcza Polskiego Standardu Płatności. Kto w niej zasiada? http://opieniadzachpopolsku.blogspot.com/2014/10/zmiany-we-wadzach-polskiego-standardu.html

A na koniec jeszcze jedno. Skoro już tu jesteście, przypominam o nowej ankiecie na blogu. Poświęćcie 15 sekund i zagłosujcie. Sonda znajduje się u góry po prawej stronie.

Fot. Linkedin

Brak komentarzy: