środa, 5 listopada 2014

Oto logo systemu płatności mobilnych Blik

Pamiętacie, jak kilka tygodni temu publikowałem na blogu logo Polskiego Standardu Płatności? Obiecałem wówczas, że w najbliższym czasie pokażę także znak graficzny Blik, czyli marki, pod którą PSP będzie swój system płatności oferował. Dla wszystkich zainteresowanych tematem mam dobrą wiadomość, bo już mogę to zrobić. Logo Blik widzicie jako pierwsi w sieci.


Zapamiętajcie je dobrze, bo wkrótce znajdzie się ono na kilku tysiącach bankomatów oraz drzwiach jakichś 100 tys. sklepów, stacji benzynowych i punktów usługowych, dla których terminale płatnicze dostarcza eService. Naklejki ze znakiem Blik informować będą, że w danym miejscu można korzystać z tego instrumentu płatniczego, analogicznie jak naklejki MasterCarda czy Visy informują, że w danym miejscu można płacić lub wyciągać gotówkę kartami tych organizacji.

Nazwa Blik wyciekła ze spółki PSP już dawno. Efektem tego jest np. fałszywa strona, funkcjonująca pod tą nazwą w internecie. Przeczytacie o tym tutaj: http://opieniadzachpopolsku.blogspot.com/2014/10/uwaga-na-faszywa-strone-polskiego.html

Przypominam, że logo PSP, które znajduje się np. na wizytówkach pracowników spółki czy na dokumentach firmowych, wygląda tak:Tymczasem PSP wciąż czeka na zgodę Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie krajowego systemu płatności. Przedstawiciele spółki powtarzają, że spodziewają się decyzji NBP lada dzień. Jednak kiedy dokładnie to nastąpi na razie nie wiemy.

W PSP nastąpiły ostatnio zmiany personalne. O tym, kto zasiada w zarządzie oraz radzie nadzorczej spółki przeczytacie tutaj: http://opieniadzachpopolsku.blogspot.com/2014/10/zmiany-we-wadzach-polskiego-standardu.html

Brak komentarzy: